Tehisintellekt jõudis videokoosolekutesse

Tehisintellekt jõudis videokoosolekutesse

Pexip - Adaptive composition

Pexip teavitas täna, et tuleb välja uue videokoosoleku funktsionaalsusega “Adaptive composition”, mis võimaldab koosoleku tarkvara abil automaatselt fokusseerida, suurendada ja paigutada videoosapoolte pilti. Kui siiani tegid sellist vigurit “auto framing”, “auto focusing” ja “Pan-Tilt-Zoom” kaamerad, siis see uuendus töötab olemasoleva videoseadmega ja on osa Pexip Infinity tarkvarast.

Pisut raske on neid Inglise keelseid sõnu Eesti keelde sättida. Aga video vaatamise abil saate sellele kohe pihta, millest tahtsin kirjutada.

Introducing Adaptive Composition from Pexip

 

 

 

 

 

 

Mida tehisintellekt veel kaasa toob, veelgi parema kasutajakogemuse jaoks:

Osalejate automaatne raamimine:
Sageli ei saa kasutajad aru, kuidas nende videopilt koosolekul kujuneb, pannes nad ilmuma suures ruumis äärde või pisikesena suurde ruumi. Pexip kasutab tehisintellekti (AI-d) nägude automaatseks tuvastamiseks ja nende ekraanil paigutuse optimeerimiseks, luues loomuliku ja kaasahaarava kogemuse. “Adaptiivne kompositsioon” ei ole seotud videoseadmega ja töötab igasuguse kaamera, kliendi või videosüsteemiga.

Arukas kompositsioon:
Traditsioonilised videokoosolekuteenused tuginevad põhilistele häältuvastustel, et teha kindlaks, kes on peamine kõneleja. Üldjuhul kõige rohkem müra tekitav inimene või grupp saab prioriteediks, isegi kui see müra tuleb paberi segamisest, summutamata mikrofonidest või soovimatust taustmürast. Kui see juhtub, kuvab kaamera sageli suure rühma vaadet, muutes inimeste näod halvasti nähtavaks. Pexip-i uus “adaptiivne kompositsioon”-i funktsioon eelistab lisaks aktiivsele esinejale ka ruume, kus on rohkem inimesi, tagamaks, et kõige aktiivsemad ruumid jäävad koguaeg fookusesse.

Uued koosoleku indikaatorid:
Iga koosolek on erinev. Inimesed võivad liituda erinevatest seadmetest, liituda hilinenult, liituda vale koosolekuga või alustada vestluse keskel salvestamist. Pexip-i uus täiustatud koosolekukogemus annab koosoleku läbiviijale vajaliku teabe produktiivse koosoleku juhtimiseks.
Uued koosoleku indikaatorid näitavad osalejate arvu, ainult heliga liitunud kasutajaid ning koosoleku lukustuse ja salvestuse olekut, et nii võõrustajad kui ka osalejad saavad koosoleku keskkonnast ühtemoodi aru. Lisaks kuvatakse osalejatele kõnelejate nimesid, tagades esineja lihtsama tuvastamise ka suure hulga osalejate arvu korral.

 

Rohkem infot Pexip kodulehel:

https://www.pexip.com/features/adaptive-composition

Kellel soov brošüüri sirvida, siis selle leiab siit:

https://hubs.ly/H0mCqL70

 

– Nordek OÜ aitab teie ettevõttele luua kõige kaasaegsemaid videokoosoleku lahendusi ja tagab parima kasutajakogemuse –