Pexip – sild ühendamaks erinevaid videolahendusi

Pexip – sild ühendamaks erinevaid videolahendusi

Tihti on olukordi, kus tuleb selgitada Pexip tarkvara vajadust, et lahendada videoseadmete ühilduvusprobleeme.

Toon näite keskmise 100 töötajaga ettevõtte põhjal, mis on tegutsenud vähemalt 10 aastat ja omab rahvusvahelist kontorivõrgustikku või on mõne suurettevõtte osa või vajab pidevalt koostööd rahvusvahelisel tasandil.


Kümme aastat tagasi, kui oli vaja lahendada kosolekute probleem, et mitte sõita välislähetustele, soetati videokoosolekuruumide seadmed. Oli selleks siis Tandberg (nüüdseks Cisco), Polycom, või mõni muu. Aga ega neid väga palju rohkem olnudki.

Need seadmed suutsid suhelda ainult omasugustega ja iga kord kui oli vaja teha videokoosolek teise ettevõttega, tuli eelnevalt IT inimestel täita hulk pabereid, et kirjeldada milline on nende videoseade, milllised on ip aadressid ja protokollid. Nädal enne koosolekut tehti testid, veenumaks, et kõik toimib. Igat koosolekut “turvas” üks IT inimene, et kõik ikka hästi laabuks ja probleemide korral saaks abiks olla.

Viis aastat tagasi hakkas levima Microsoft Skype for Business tarkvara. See võimaldas ettevõttesisest koostöölahendust koos esitluste jagamise ja video võimalusega. Lisaks said koosolekutega liituda ka need, kes tulid Interneti kaudu. Kuid liituda said väljastpoolt ainult spetsiaalse Skype tarkvara alla laadinud kasutajad. Standardsed videokoosolekuruumid siia mängumaale ei sobinud, kuna Microsoft armastab teha asju oma protokollide järgi.

Ja kui nüüd ühel videokoosolekul osalejal on Skype for Business ja teisel on Cisco või Polycom lahendus? Ei saa nad omavahel videokoosolekuid tehtud, sest need seadmed ei saa teineteisest aru.

On tekkinud mitu eraldiseisvat videokoosolekute lahendust, kuhu on investeeritud hulk raha ja mida ei ole võimalik koos tööle panna.

Selle lünga täitsid aga Tandbergi-i endised töötajad paar aastat tagasi, luues toote Pexip, mis võimaldab erinevate videoseadmete tootjate protokollide tõlgendamist nii, et iga seade saab osaleda igal videokoosolekul ja enam ei pea pead murdma, kes saab ühineda koosolekuga ja kes mitte.

See lahendus ei andnud võimalust mitte ainult suurettevõtetele oma videokonverentse effektiivsemalt kasutada, vaid lõi ka värava ettevõtte-tarbija suhtluseks.

Kuna kodukasutaja võib omada etteaimamatut seadet ja tarkvara, siis oli eelnevalt ettevõtetel väga raske leida lahendust videosuhtluseks kliendiga. Pangad küll proovisid teha seda Skype for Business abil, kuid puutusid kokku paljude probleemidega ning kliendirahulolu oli nö kehvapoolne.

Nüüd on võimalus ühendada nii kodukasutaja (Chrome, Firefox, Edge, Safari) veebilehitseja, ettevõtte Skype for Business või kolmanda osapoole (CiscoPolycom, Lifezise jne) videoruumiseadmed ühtsesse videokoosolekusse, ilma lisatarkvara paigaldamata.

See loob suurepärase kliendikogemuse, ning ergutab töötajaid videokoosolekuid järjest rohkem kasutama, sest pole vaja enam muretseda nädalapäevad ette, kuidas küll videokoosoleku tehtud saab.

NB! Unustasin peaaegu mainida, et lisaks Cisco, Polycom, Lifezise ja teistele videokoosolekulahendustele, suudab Pexip pakkuda ka videokoosolekute ühilduvust Office 365 ja Microsoft Teams’i kasutajatele!

See mida kliendid soovivad – üks kohtumispaik, kuhu kõik saavad liituda