Kuidas vähendada Google Cloud kulusid 60%

Kuidas vähendada Google Cloud kulusid 60%

Sellise pealkirja alt leidsin Open source projekti Zorya.

Otsides mõnda aega lahendust, kuidas automaatselt, kellaajaliselt sisse-välja lülitada Google Cloud-is olevaid servereid, sattusin ma lõpuks Zorya nimelise lahenduse peale.

Informatsioon selle paigaldusest on küll napisõnaline, aga nädalavahetuse pusimise peale, sain sellega hakkama. Ilmselt oleks läinud kiiremini, kui oleksin eelnevalt kokku puutunud Google App Engine seadistamisega. Iga asi vajab algul pisut õppimist:)

Zorya iseenesest tundub tõesti lihtne lahendus. Saad veebiliidese kaudu sättida, mis nädalapäeval ning kellajal miski server peab tööd tegema ja millal puhkama.

Äpp käivitub iga tunni tagant ja vaatab konfiguratsioonifailist, kas on vaja muuta biti väärtust 0-st 1-ks. Biti väärtus 0 või 1 tähendab, kas server töötab või on väljalülitatud.

Zorya ühte äppi saab kasutada mitme erineva Google Cloud projekti jaoks.

Ise kasutan lahendust videoserverite jaoks, mille puhul ei pea kõik ressursid olema 24/7/365 saadaval. Kuna nädalavahetusel videokoosolekuid eriti ei peeta, võin julgesti serverid välja lülitada ja raha kokku hoida.

Kui muidu töötaksid serverid ühes kuus ca 168 tundi, siis käivitades need ainult tööpäevadel 7-19-ni, tuleb töötunde ainult 65!!!

Mõned pildid lahendusest.

Policies

Policies määrab millist Schedule-t, millises projektis ning millistele serveritele (vastavalt virtuaalserveri “tag“-ile) rakendatakse.

Kellel samuti huvi Google Cloud kulusid kokku hoida, siis soovitan antud lahendust, tänu oma lihtsusele.

Kui paigaldamisel hätta peaksite jääma, saan abiks olla.

Reduce Google Compute Engine costs by 60% with Zorya — GCE Instance Scheduler