3 sammu digitaliseerimise suunas

3 sammu digitaliseerimise suunas

kuna ettevõtete digitaliseerimine on tihedalt seotud protsesside lihtsustamisega, siis ei tohiks ka kogu digitaliseerimine iseenesest olla väga keeruline.

Siin on minu nägemus etappidest, mida peaks üks ettevõte läbi tegema, et digitaliseerimist ellu viia.

1) Leia endale ekspert, kes suudaks vaadata ettevõtte äriprotsesse erapooletu pilgu läbi ja analüüsi põhjal leida digitaliseerimist vajavad või seda võimaldavad protsessid. Olles igapäev protsesside sees ei oska sa näha probleeme, ega tea, et asjad saavad toimida ka teistmoodi.

2) Kui on selgunud, mida ja kuidas oleks vaja muuta, siis järgmiseks loo enda ettevõttes tõhusad koostöölahendused, et suhtlus arendajate ja partneritega oleks võimalikult ajasäästlik ja informatsioonivahetus kiire. Ära looda, et telefoniteel ja meilivahetusega saad hakkama. Videokonverentsid ja ühiskasutust võimaldavad pilveteenused on õige tee.

3) Nüüd, kui sul juba arendus käib, tuleks vaadata veelkord üle protsessid, mida annaks täielikult automatiseerida ja muuta inimtööjõu vabaks. Siin tuleb appi RPA (Robotic Process Automation). Siinkohal ei tohiks karta, et robotid võtavad inimestelt töö ära. Pigem annavad need võimaluse inimestel loobuda rutiinsetest ülesannetest ja teha midagi loovamat ja huvitavamat.

Ja nii lihtne see ongi.

Julget pealehakkamist!

 tõhusad koostöölahendused